13. dan invazije: Ukrajina odgovorila Rusiji - 'teško je vjerovati okupatoru'
Danas je 13. dan ruske invazije na Ukrajinu.
Nastavlja se bombardovanje ukrajinskih gradova, u Sumiju su navodno ubijena djeca, zvanična potvrda još uvijek nije stigla, javlja Hina.
Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenskij se oglasio i tvrdi da ostaje u Kijevu, poručuje "Putin neće stati".
Želite nabaviti telefonski broj Donalda Trumpa? Za to će vam trebati svega nekoliko minuta
Rusija je zaprijetila Zapadu ogromnim cijenama plina. Embargo na rusku naftu imao bi katastrofalne posljedice po svjetsko tržište i mogao bi cijenu barela dovesti do 300 eura, upozorila je Moskva.
Moguće je zatvaranje Sjevernog toka 1. Rusija je objavila prekid vatre u osam gradova, no Ukrajina još nije odgovorila.
Zapadni obavještajni dužnosnici očekuju da će Rusija povećati tempo i snagu napada na ključna središta, uključujući glavni grad Kijev.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.