Ivica Puljić direktno iz New Yorka otkrio plan Aleksandra Vučića: 'Štab u skoro punom sazivu'
Ne stišavaju se reakcije na dolazak predsjednika Srbije Aleksandra Vučića u New York zbog rezolucije o Srebrenici.
Vučić u New Yorku pokušava spriječiti usvajanje rezolucije o genocidu u Srebrenici u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija.
Kako je naveo, formiran je krizni štab.
Građani Vogošće na ulicama: I večeras održali protest, a evo šta traže
"U našoj Misiji pri UN u New Yorku formiran je pravi štab, uskoro video konferencija sa našima u Beogradu, a u NY slijede susreti sa više od 120 stalnih predstavnika različitih zemalja u UN. Naše šanse nisu velike, ali borićemo se za našu Srbiju i, vjerujte mi, narod će videti i rezultate", naveo je Vučić.
Iz New Yorka se oglasio Ivica Puljić, dugodišnji dopisnik Al Jazeere iz SAD.
Njegovu objavu na društvenoj mreži X (nekadašnji Twitter) prenosimo u cijelosti:
"Sve što Vučić radi glede rezolucije o Srebrenici je za domaću upotrebu. Sve. Skrenuti pozornost s važnih domaćih problema, poput nelegalnih izbora u Beogradu. Ostatak otpada na već prepoznatljivu patetiku u stilu "svi su protiv nas. I ja ću nas spasiti“, poručio je Puljić.
Nešto ranije je imao još jednu objavu...
"Štab u skoro punom sazivu u NYC, jer nema ambasadora Srbije u UN-u Nemanje Stevanovića, nestao čovjek prije 10-ak dana. Vučić je, što je zanimljivo, razgovarao i s predsjednikom Irana o rezoluciji. Humanista s humanistom", poručio je Puljić.
Štab u skoro punom sazivu u NYC, jer nema ambasadora Srbije u UN-u Nemanje Stevanovića, nestao čovjek prije 10-tak dana. Vučić je, što je zanimljivo, razgovarao i s predsjednikom Irana o rezoluciji. Humanista s humanistom. pic.twitter.com/ppPDaDe2kq
— Ivo Puljic (@ipuljic57) April 21, 2024
U New Yorku su i članovi Predsjedništva BiH Željko Komšić i Denis Bećirović koji se bore za usvajanje rezolucije zajedno s bh. ambasadorom Zlatkom Lagumdžijom.
Prijedlog rezolucije bi na dnevnom redu trebalo da se nađe 2. maja.
Nacrt rezolucije predviđa da 11. juli bude proglašen Međunarodnim danom sjećanja na genocid u Srebrenici, koji bi se obilježavao svake godine.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.