Dodik (opet) komentirao razgovor sa Izetbegovićem: "Nisam bio nervozan"
Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik ponovno se oglasio na društvenoj mreži X, gdje je iznio svoju verziju telefonskog razgovora sa liderom SDA Bakirom Izetbegovićem.
U objavi se osvrnuo na tvrdnje da je tokom razgovora bio nervozan, kako je ranije kazao Izetbegović, te je to odbacio.
"Tokom 'nervoznog' telefonskog poziva ja sam se smijao, a Bakir se nevješto branio i pravdao na način da nije rekao ni 'da' ni 'ne', nekim uopštenim floskulama. Ni u jednom trenutku nije uspio objasniti izrečeno sinoć, kad je pozvao da me sklone nekom silom", rekao je.
Prizori za pamćenje: Hiljade navijača u korteu krenulo na okršaj BiH i Katara u Seattleu
Dodik je u nastavku poručio da smatra kako je tokom razgovora došlo do, kako je naveo, izbjegavanja suštine ranije iznesenih stavova.
"Zbog toga moj stav ne samo da ostaje isti, već sam nakon ovog razgovora još uvjereniji da je ono što je izrečeno u emisiji bilo veoma jasno i nedvosmisleno. Drago mi je da sam štetočina njihove politike", napisao je Dodik.
Podsjetimo, cijela situacija uslijedila je nakon gostovanja Bakira Izetbegovića na Federalnoj televiziji, kada je Dodik objavio da ga je kontaktirao telefonom i najavio mogućnost novog razgovora.
Izetbegović je potvrdio da je do razgovora došlo, navodeći da je Dodik tokom poziva bio "nervozan", te ga pozvao da javno objavi snimak razgovora, što Dodik za sada nije učinio.
Током "нервозног" телефонског позива ја сам се смијао, а Бакир се немушто бранио и правдао на начин да није рекао ни "да" ни "не", неким уопштеним флоскулама. Ни у једном тренутку није успио објаснити изречено синоћ, кад је позвао да ме склонe неком силом.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 24, 2026
Умјесто преузимања…
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.