Bakir Izetbegović putuje u New York

Radiosarajevo.ba
Bakir Izetbegović putuje u New York

Član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović otputovao je u ponedjeljak u New York gdje će se 8. februara sastati s generalnim sekretarom Ujedinjenih nacija Banom Ki-moonom, a 9. će, na poziv bivšeg predsjednika Sjedinjenih Američkih Država Williama Jeffersona Clintona, učestvovati na konferenciji "Amerika na raskrsnici - Dejtonski mirovni sporazum i početak diplomatije 21. vijeka".


Izetbegović će govoriti na panelu "Petnaest godina kasnije: podsticanje ekonomskog razvoja i integracije s Evropom!, na kojem će govoriti i predsjednik Republike Hrvatske Ivo Josipović, visoka predstavnica Evropske unije za vanjsku i sigurnosnu politiku Catherine Ashton te zamjenik državnog sekretara Sjedinjenih Američkih Država James Steinberg.


Izetbegović će istog dana imati i bilateralni sastanak sa Steinbergom, saopćeno je iz kabineta člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića.  

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak