Osmijeh Lane Pudar, zlatna medalja oko vrata i himna Bosne i Hercegovine u Izraelu

6

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (17) osvojila je zlato u disciplini 100 metara delfin na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu.

Lana Pudar je u finalu održanom u subotu, 9,. septembra, ostvarila vrijeme 57.77. Druga je bila Leah Schackley iz SAD sa vremenom 58.29.

Bronzu je osvojila Hirai Mizuki iz Japana sa vremenom 58.35.

Ko je predsjednik Irana za kojim traga cijela država?

Podsjetimo, Pudar je na Svjetskom juniorskom prvenstvu, koje je večeras završeno u Netanyi, osvojila ukupno tri medalje.

Raduj se Bosno...: Lana Pudar zauzela prvo mjesto na Svjetskom prvenstvu i BiH donijela novo zlato

Zlatna je bila u disciplini 200 metara delfin te postavila novi rekord svjetskih juniorskih prvenstava.

U disciplini 50 metara delfin osvojila je srebrenu medalju i u subotu navečer još jedno zlato na 100 metara delfin.

Pogledajte osmijeh Lane Pudar, zlatnu medalju oko vrata i himnu Bosne i Hercegovine u Izraelu: