Šampionska predstava Sarajeva u Banjoj Luci: Majstorija Guliashvilija za velika tri boda

7

U derbiju 7. kola Premijer lige BiH, Sarajevo je gostovalo u Banjoj Luci aktuelnom prvaku Borcu i osvojilo velika tri boda, slavivši pobjedu rezultatom 0:1.

Domaćem timu je već u 1. minuti dosuđen penal, nakon što je Nermin Mujkić u šesnastercu srušio Đorđa Despotovića. Međutim, Despotović se obrukao s bijele tačke, poslavši loptu preko gola.

Kazna za taj promašaj uslijedila je u 14. minuti, kada je eurogol iz slobodnog udarca s 25 metara za vodstvo Sarajeva postigao Giorgi Guliashvili.

Intervju | Vedran Đekić: "Esencijalna ljepota glumačke igre je da uči, ali i liječi"

Imao je Borac veliku priliku u 25. minuti preko Marka Vukčevića, koji je s pet metara glavom šutirao pored gola.

Do kraja prvog poluvremena, Sarajevo je još dva puta zaprijetilo preko Karla Lulića, koji nije bio precizan.

Majstorija Gruzijca: Sarajevo eurogolom Guliashvilija povelo protiv Borca u Banjoj Luci

Sarajevo je i u drugom dijelu susreta bilo dominantno. Redale su se šanse pred golom Borca, ali nisu pogađali Mujkić i Guliashvili, čiji je pokušaj iz 75. minute zaustavila prečka.

Mogao je Borac u 90. minuti do boda, ali je Nikola Srećković pogodio stativu.

Sarajevu je ovo bila peta pobjeda kojom se učvrstio na vodećoj poziciji.