Realov wunderkind ušao umjesto Mbappea, pa postigao prvijenac za Madriđane

0

Nakon "mršavog" boda na gostovanju kod Mallorce (1:1), madridski Real upisao je prvu pobjedu u novoj sezoni španske La Lige.

Slavili su Kraljevi na Santiago Bernabeuu protiv Real Valladolida rezultatom 3:0.

Zanimljivo, sva tri pogotka postigli su u drugom poluvremenu.

Još jedno požarište od večeras u BiH: Gori i na Bjelašnici

U vodstvo ih je sjajnim golom u 50. minuti doveo Fede Velverde.

Tek su pred sami kraj izabranici Carla Ancelottija riješili pitanje pobjednika.

Real Madrid predstavio brazilskog superstara, on se rasplakao: "Ovo je za moju porodicu"

Rezervista Brahim Diaz je u 88. minuti nakon sjajne duge lopte Edea Militaoa povisio na 2:0, a potom je u šestoj minuti nadoknade asistirao brazilskom wunderkindu Endricku, koji je postigao prvijenac za Kraljeve i to na majstorski način.

Endrickov gol pogledajte OVDJE.

Prethodno je Endrick u 86. minuti na terenu zamijenio Kyliana Mbappea, koji je i drugi prvenstveni meč ostao bez gola.

S ovim golom postao je najmlađi stranac koji je pogađao za Real Madrid u La Ligi (18 godina i 35 dana).