Džeko i Fenerbahce pobjedom u velikom derbiju zadržali šanse za titulu

0

Fenerbahce je u pretposljednjem, 37. kolu turske Superlige, kao gost savladao velikog rivala Galatasaray s 0:1 i sačuvao šanse za titulu.

Tim bh. reprezentativaca Edina Džeke (38) i Radeta Krunića (30) je od 21. minute igrao s igračem manje, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Alexander Djiku.

Ipak, i pored toga bio je bolji protivnik, te je do gola vrijednog tri boda došao u 71. minuti preko Caglara Soyuncua.

Potvrđeno: Predloženo određivanje pritvora Admiru Arnautoviću Šmrku

Džeko je u igru ušao u 82. minuti, dok je Krunić meč odgledao s klupe.

Galatasaray kolo prije kraja ima tri boda više od Fenerbahcea.

Fenerbahce će u posljednjem kolu dočekati Istanbulspor, dok će Galatasaray u goste Konyasporu.

Džeki i društvu odgovara samo jedan scenarij, a to je da pobijede Istanbulspor, a da Galatasaray izgubi od Konyaspora.

Posljednje kolo igra se u nedjelju, 26. maja.