Dramatičan derbi na Etihadu: Arsenal u 98. minuti ostao bez pobjede protiv Manchester Citya

0

U derbi susretu 5. kola engleske Premier lige, Manchester City i Arsenal su na Etihadu odigrali 2:2, nakon što je momčad Pepa Guardiole izbjegla poraz golom u osmoj minuti sudijske nadoknade.

Ništa nije naslućivalo na takav ishod, s ozbirom da je domaći tim poveo s 1:0 već u 9. minuti golom Erlinga Haalanda, njegovim 10. ove sezone.

Ipak, do odlaska na odmor uslijedio preokret gostiju iz Londona.

Sezonski afektivni poremećaj: Kada vrijeme mijenja naša osjećanja i kako se boriti sa depresijom

Prvo je Riccardo Calafiori svojim prvijencem za Topnike u 22. minuti poravnao na 1:1, da bi Gabriel u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena pogodio za 1:2.

Gosti su u osmoj minuti nadoknade ostali s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Leandro Trossard.

Pokušali su Građani u nastavku doći do izjednačenja, ali je na golu Topnika briljirao David Raya, zaustavivši u dva navrata pokušaje Joška Gvardiola.

No, u osmoj minuti sudijske nadoknade domaćima se isplatio pritisak. Gol za 2:2 postigao je John Stones.

Manchester City tako je pretrpio prvi poraz, dok se Arsenal četvrtom pobjedom probio na prvo mjesto.