Liga prvaka | Inter zaustavio Manchester City, Peljto donio sreću Dortmundu

0

U terminu od 21 sat, u Ligi prvaka su odigrane još četiri utakmice prvog kola nove, revolucionarne sezone.

Derbi večeri između Manchester Cityja i Intera na Etihadu je uprkos velikom broju prilika završen nepopularnim rezultatom – 0:0.

PSG je uspio doći do minimalne pobjede nad Gironom (1:0) i to golom Nune Mendesa u 90. minuti.

Sezonski afektivni poremećaj: Kada vrijeme mijenja naša osjećanja i kako se boriti sa depresijom

Borussia Dortmund je pod arbitarskom palicom najboljeg bh. sudije Irfana Peljte ostvarila gostujuću pobjedu nad Club Bruggeom (0:3) zahvaljujući pogocima Jamiea Bynoe-Gittensa iz 76. i 86, te Serhoua Guirassyja s bijele tačke iz 93. minute.

Peljto je obavio dobar posao i opravdao očekivanja UEFA-e.

Liga prvaka | Šok za Amara Dedića i Salzburg, deklasirani su u Pragu od Sparte

Najefikasniji je bio meč u Glasgowu, gdje je Celtic s 5:1 savladao Slovan Bratislavu.

Liam Scales (17'), Kyogo Furuhashi (47'), Arne Engels (70' p), Daizen Maeda (70') i Adam Idah (87') pogađali su za domaće, a Kevin Wimmer (61') za goste.

Podsjetimo, ranije danas Sparta je savladala Salzburg s 3:0, dok su Bologna i Shakhtar odigrali bez golova – 0:0.