Liga prvaka | Kane i Bayern priredili noćnu moru Jakiroviću, Dinamo posramljen u Munchenu

0

Prvo kolo nove, revolucionarne sezone Lige prvaka nastavljeno je s nove četiri utakmice, koje su odigrane od 21 sat.

Zagrebački Dinamo, koji s klupe vodi bh. trener Sergej Jakirović, doživio je nezapamćenu katastrofu u Munchenu od Bayerna, koji ga je savladao s nevjerovatnih 9:2 i nanio mu najteži poraz u historiji.

Bavarci su na odmor otišli s prednošću od tri gola koju su mu osigurali Harry Kane (19' p), Raphael Guerreiro (33') i Michael Olise (38') i to je nagovještavalo da bi se gosti mogli loše provesti.

Incident uživo: Kandidat napao rivala stolicom tokom debate

Ipak, Modri su se početkom drugog poluvremena vratili u meč s dva brza gola Brune Petkovića (49') i Takuyja Ogiware (50'), no u nastavku su platili cijenu ofanzivne igre.

Kane je u 57. minuti postigao drugi gol za 4:2, a potom je drugi put pogodio i Olise u 61. minuti za 5:2.

U nastavku su Bavarci dobili još dva penala, a oba je sigurno izveo Kane u 73. i 78. minuti za svoj treći i četvti gol.

Na 8:2 je u 85. minuti povisio Leroy Sane, a konačnih 9:2 postavio je Leon Goretzka u 92. minuti.

Stuttgart bh. reprezentativca Ermedina Demirovića (26) poražen je u Madridu od Reala rezultatom 3:1.

Kylian Mbappe je u 46. minuti doveo domaće u vodstvo, a za izjednačenje je u 68. pogodio Denis Undav.

Ipak, Real je uspio doći do pobjede golovima Antonija Rudigera u 83., a potom i Endricka u 96. minuti.

Demirović je meč počeo s klupe, a svoj debi u Ligi prvaka upisao je ulaskom u igru u 75. minuti.

U preostalim utakmicama, Liverpool je nakon preokreta s 1:3 slavio na San Siru protiv Milana, dok je Sporting u Lisabonu s 2:0 pobijedio Lille.