Arsenal u sjajnom derbiju slomio Chelsea, City rutinski sa Brightonom

0

Arsenal je ostvario veoma važnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu prvaka, a Topnici su večeras na Stamford Bridgeu pobijedili gradske rivale Chelsea rezultatom 2:4.

Topnici su došli do prednosti u 13. minuti. Christensen je napravio katastrofalnu grešku, a to je iskoristio Nketiah i pogodio za 0:1. Ipak, već u 17. minuti poravnao je Werner. Šutirao je, a lopta je zakačila Xhaku i završila u golu.

Plavci nisu iskoristili greške Arsenala u odbrani u 27. minuti, a Xhaka je povukao loptu i u nastavku akcije Odegaaard je dodao do Smith Rowea, koji je jako preciznim udarcem sa ruba šesnaesterca pogodio za 1:2, piše SC.

Nikšić pisao Dodiku i Viškoviću povodom napada u Gacku: "Sankcionišite počinitelje!"