Šok u Torinu i potop Stare dame, Chelsea rutinski u Francuskoj

0
A. Ka.

U okviru revanša osminefinala Lige prvaka večeras su igrane dvije utakmice između Lilla i Chelsea te Juventusa i Villareala.

Kartu za četvrtfinale najprestižnijeg klupskog nogometnog takmičenja čekirali su Chelsea i Villareal.

Tim iz Londona, koji je u prvoj utakmici u Engleskoj slavio s 2:0, ponovo je bio bolji od Lilla. Ovo puta bilo je 1:2.

NBA play-off: Phoenixu nije pomogao ni Nurkićev double-double, Garzina Minnesota povela s 2-0

Preokret tima iz Londona

Domaći su poveli golom iz jedanaesterca, koji je postigao Yilmaz. U samom finišu prvog dijela stvari na početak je vratio Pulišić.

U 71. minuti utakmice gosti dolaze do potpunog preokreta. Strijelac za 1:2 bio je Azpilicueta što je bio konačan rezultat ovog susreta.

U Torinu je bilo mnogo uzbudljivije. Iako je Juventus bio superiorniji, na poluvrijeme se otišlo s nepopularnim rezultatom - 0:0.

U drugom dijelu Juventus je nastavio s napadima, ali bezuspješno. Šok je uslijedio u 77. minuti susreta, kada tim iz Španije dolazi u vodstvo. Strijelac s bijele tačke bio je Moreno.

Juventus u očaju

Pet minuta prije kraja utakmice za velikih 0:2 pogodio je i Torres P. te tako Staru damu bacio u očaj.

Potop Juventusa uslijedio je u sudijskoj nadoknadi kada je za 0:3, također s bijele tačke, pogodio Danjuma.

Podsjetimo, prvi meč u Španiji završio je rezultatom 1:1.