Ronaldo hat-trickom donio Unitedu pobjedu protiv Tottenhama

0

Cristiano Ronaldo je imao svoju večer. Portugalac je bio nezaustavljiv i svojim 59. hat-trickom u karijeri donio je pobjedu Manchester Unitedu protiv Tottenhama u utakmici 29. kola engleske Premier lige (3:2).

Ronaldo je postigao fenomenalan gol u 12. minuti za prednost Crvenih đavola. Ben Davies je zatresao mrežu domaćih, ali je signaliziran ofsajd. Dosuđen je penal za Spurse u 35. minuti, a udarac sa bijele tačke za 1:1 realizovao je Harry Kane.

Ronaldo je već u 38. minuti vratio prednost Manchester Unitedu svojim drugim golom. Postao je tako tek treći fudbaler u historiji Premier lige koji je sa 37 godina postigao više od jednog gola na utakmici. Ranije su to uspjeli Teddy Sheringham i Graham Alexander.

Važna obavijest iz GRAS-a: Danas će doći do privremene obustave saobraćaja u Sarajevu

Nije bilo mnogo velikih šansi u drugom dijelu, a onda je u 72. minuti Harry Maguire postigao autogol za 2:2.

Ipak, da sva tri boda ostanu na Old Traffordu pobrinuo se Ronaldo golom u 81. minuti za 3:2, a to je bio njegov 59. hat-trick u karijeri, piše SC.