Arsenal savladao Leeds, važna pobjeda Evertona u gostima kod Leicestera

0

Fudbaleri Arsenala savladali su Leeds United rezultatom 2:1 u meču 36. kola engleske Premier lige.

Mladi napadač Arsenala Eddie Nketiah doveo je svoj tim do vodstva već u petoj minuti, poslije katastrofalne greške golmana Leedsa Mesliera.

Samo pet minuta kasnije ponovo je pogodio Nketiah. Prethodno je po lijevoj strani odlično probio Martinelli, poslao povratnu loptu u šesnaesterac, a raspucanom napadaču nije bilo teško da postigne drugi gol na meču, piše SC.

Sarajevo na kraju aprila: Mnogi provode dan u gradu, a evo ko najviše plijeni pažnju

Stvari za goste postale su još gore kada je direktan crveni karton dobio Luke Ayling, zbog krajnje nepromišljenog starta.