Arsenal u derbiju slomio United, Ronaldo postigao 100. pogodak

0

Fudbaleri Arsenala u derbi susretu 34. kola engleske Premier lige savladali su Manchester United pobjedom 3:1.

U trećoj minuti Arsenal je poveo golom Nuna Tavaresa koji je pogodio lijevu stranu protivničkog gola.

U 32. minuti gol je postigao Bukayo Saka sa bijele tačke. Prethodno je Telles srušio reprezentativca engleske u šesnaestercu Uniteda. Arsenal vodi 2:0.

Nutricionistica Novaka Đokovića otkriva: Evo šta treba jesti prije i poslije treninga

Dvije minute kasnije Cristiano Ronaldo smanjuje na 2:1. Bio je to 100. gol legendarnog Portugalca u Premier ligi, ali i rezultat prvog dijela.

Konačan rezultat i veliku pobjedu Arsenala potvrdio je Granit Xhaka u 70. minuti fenomenalnim pogotkom.

Arsenal se probio na 4. poziciju tabele Premiershipa sa 60 bodova, Manchester United je 6. sa 54 osvojena boda.