Džanan Musa je bio najefikasniji, ali je Real Madrid izgubio El Clasico od Barcelone

0

Uprkos još jednoj odličnom izdanju bh. reprezentativca Džanana Muse (25), košarkaški Real Madrida su kao gosti poraženi u El Clasicu od velikog rivala Barcelone s 85:79.

Katalonci su od početka diktirali tempo utakmice, a prvu četvrtinu dobili su s 27:11.

U drugoj četvrtini imali su i po 21 poen prednosti, da bi na poluvrijeme otišli pri rezultatu 45:33.

Razočarani Vučić iz New Yorka: Neke države su nam zabile nož u leđa. Bit će loših vijesti...

Gosti su zaigrali bolje u drugom poluvremenu, te su u posljednjih 10 minuta ušli s minus šest (64:58).

Ipak, Barcelona je zadržala prednosti i na kraju došla do pobjede.

Musa je bio najefikasniji igrač svoje ekipe s 14 poena, čemu je dodao tri asistencije i dva skoka za 22:53 minuta igre.

Isti broj poena kao Musa imao je Gabriel Deck, koji je imao i 13 asistencija.

Prvo ime kod domaćina bio je Nicolas Laprovittola s 25 koševa, dok su Ricky Rubio i Jan Vesely dodali po 11.

Real Madridu ovo je bio drugi uzastopni, a ukupno peti poraz ove sezone.

On ga je ostavio na drugom mjestu s omjerom 23-5.

Barcelona je treća s omjerom 19-9.