Kraljevi 'pali' u Madridu: Novi ligaški poraz Reala, Džanan Musa odigrao solidnu partiju
![Kraljevi 'pali' u Madridu: Novi ligaški poraz Reala, Džanan Musa odigrao solidnu partiju](https://storage.radiosarajevo.ba/article/539461/871x540/dzanan-musa.jpg?v1711885060)
Ekipa Real Madrida poražena je na domaćem terenu od Manrese (72:83) u susretu 27. kola španske košarkaške ACB lige.
Košarkaši Real Madrida su sjajno ušli u susret i na samom početku ostvarili značajno vodstvo u odnosnu na ekipu Manrese.
Odlična i borbena Manresa je u toku prve četvrtine značajno smanjila razliku te je na samom kraju uspjela stići u vodstvo nad španskim prvacima (15:17).
![Zvaničnik NATO-a upozorava: "Ukrajina neće biti posljednja Putinova meta"](https://storage.radiosarajevo.ba/article/579086/300x185/cavo-dragone-februar-2025-screenshot.jpg?v1739722086)
Zvaničnik NATO-a upozorava: "Ukrajina neće biti posljednja Putinova meta"
Nastavili su pružati još bolju igru i preuzeli su potpunu kontrolu utakmice, što je veoma teško protiv ovako moćne madridske ekipe. Šuterski dobro raspoloženi, košarkaši gostujuće ekipe su uspjeli napraviti razliku od +7.
Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 34:41.
📋 ¡Nuestro quinteto inicial para el partido contra el BAXI Manresa! #HalaMadrid | AUTO1 Group
Posted by Real Madrid Basket on Sunday, March 31, 2024
U nastavku su gosti uspjeli održavati vodstvo i nisu dopustili Kraljevima da im se značajnije približe i poremete im sjajnu igru.
Ipak, posljednja četvrtina je donijela pravu dramu. Madriđani nisu odustajali te su uspjeli dovesti susret do egala.
Nakon velike borbe Madriđani nisu uspjeli da se izvuku u ovom susretu te je na kraju ekipa Manrese slavila važnu pobjedu.
Utakmica je završila rezultatom 72:83.
Najefikasniji u ekipi Real Madrida bio je Poirier sa 19 poena, dok je najraspoloženiji u sastavu Manrese Badio ubacio 20 poena.
Džanan Musa je završio susret sa osam postignutih poena.
![Radiosarajevo.ba](https://radiosarajevo.ba/assets/img/rsa-box-logo.png)
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.