Promocija knjige Dragana Bursaća pod nazivom “Ubijte gada”

1
Radiosarajevo.ba
Promocija knjige Dragana Bursaća pod nazivom “Ubijte gada”

Izdavačka kuća Art Rabic u saradnji sa JU Bosanski kulturni centar KS organizuje u petak, 10. aprila, promociju knjige pod nazivom "Ubijte gada”, autora, novinara i kolumniste Dragana Bursaća.

Na promociji knjige će sudjelovati: Kristina Ljevak, Vanja Bursać, Andrej Nikolaidis, Zlatko Dizdarević i autor Dragan Bursać, a za muzički dio programa će se pobrinuti Vlado Podany.

O novom romanu, autor Dragan Bursać kaže:

Stigla oštra reakcija na Trumpovu jezivu prijetnju Iranu: "To znači počiniti ratni zločin!"

"Zašto sam objavio jezik mržnje?

Evo, neka i oni nepoznati koji se kriju iza nick-namea, iza tastature lažne hrabrosti ili slabih i nikakvih tiraža svog sopstva, postanu poznati. Zašto to da im uskraćujem. A još više, cilj mi je da pokažem vama i sebi kako izgleda ta nepatvorena mržnja na bijelom listu hartije i kako se ona manifestuje na sve nas, ali i na one koji su je stvarali.

Mi živimo u vremenu u kojem se mržnja podrazumijeva, u kojem prijetnja postaje dio folklora, u kojem je "ubiću te" politički stav, a "treba ga linčovati" demokratsko mišljenje. Prijetnja nije snaga. Prijetnja je projekcija nemoći. Onaj koji prijeti, priznaje vlastitu beznačajnost. Onaj koji zaziva linč, priznaje da nema politički argument. Onaj koji dehumanizira, priznaje da ne može podnijeti ljudsko lice drugog. Mržnja je tek simptom društva koje je izgubilo sposobnost konflikta bez nasilja.

Ovo nije knjiga osvete-nikako!"

Promocija će se održati u Galeriji BKC-a u Sarajevu.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak