Promocija knjige Dragana Bursaća u Zagrebu: Prijedorska bijela traka crnja je od svakog mraka
Prijedorska bijela traka crnja je od svakog mraka (Abdulah Sidran)
U povodu 31. maja, Dana Bijelih traka, u Novinarskom domu u Zagrebu (Perkovićeva ulica 2.) u srijedu 28. maja2025. godine s početkom od 18:00 sati bit će održana promocija Žuta kabanica autora Dragana Bursaća, uglednog bh. novinara, kolumniste portala Radiosarajevo.ba.
O knjizi će govoriti Enes Kišević, velikan književne i uopće intelektualne scene naših prostora, pjesnik i "ljudina i glas savjesti našeg doba", te prof. dr. sc. Sead Alić – mislilac, profesor i borac za istinu.
Preljević upozorava: Negator genocida je za Čovićeve medije relevantan glas njemačke politike
Bursać je "s velikom radošću i istinskim ponosom" najavio zagrebačku promociju svojeg djela koje je ostavilo značajan trag u domaćoj i međunarodnoj javnosti.
"Ova promocija za mene ima posebno značenje – ne samo zato što se održava u čast žrtava zločina u Prijedoru i dolini Sane", kazao je Bursać.
Nadalje, on je uputio zahvalnost Vijeću bošnjačke nacionalne manjine Grada Zagreba i Udruzi Stara Rijeka i okolica na organizaciji ovog važnog događaja.
"Ovo neće biti samo promocija knjige – već susret istine, sjećanja, poezije i otpora zaboravu. Bit će to večer za dušu. Dođite da se družimo, razgovaramo i zajedno podijelimo ono najvažnije – ljudskost. Radujem se svakom od vas!", poručio je Dragan Bursać.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.