Najbolji ljetni desert sa sladoledom i breskvama za koji vam ne treba mikser: Gotov za 10 minuta
Vreli ljetnji dani tjeraju nas da se hranimo na razne načine kako bismo se rashladili, kako spolja tako i iznutra. Ovih dana gotovo da nikom ne pada na pamet da uključi šporet ni da skuha kafu, a o pečenju kora i kuhanju filova i da ne pričamo.
I baš kada je napolju vrelo nama najviše prijaju hladni deserti, sladoledi, torte, frapei, a pred vama je jedna preukusna ljetnja poslastica, koja se brzo pravi, a ukusna je toliko da nećete ni zimi moći da joj odolite.
Sastojci:
180 ml soka od breskve
duplo pakovanje piškota
250 g sladoleda od vanile
125 g breskvi, isječenih na kockice
250 g sladoleda po ukusu
svježe nasjeckane breskve, borovnice i jagode, za ukrašavanje
Preminuo vozač romobila koji je jučer doživio nesreću u Sarajevu
Priprema:
U posudicu sipajte sok od breskve, pa u njega potopite piškote i ređajte u pleh ili kalup za tortu.
U posebnu posudu stavite sladoled od vanilije i omekšajte ga pomoću lopatice. Stavite kockice breskve u omekšani sladoled od vanile. Lopaticom ovu mješavinu rapsoredite u ravnomjeran sloj na podlogu.
Jelo iz Jugoslavije koje su pravile naše nane: Djeca ga nisu voljela, danas ga obožavaju
Zatim ostatak piškota možete da poređate na to, ali ne morate gusto kao dole gde je kora.
Za završni sloj, omekšajte sladoled po izboru u činiji. Razmažite preko piškota i ostavite nekoliko sati da se hladi u zamrzivač. Izvadite tortu i ukrasite svježim breskvama, borovnicama i jagodama.
Servirajte hladno.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.