Panika na omiljenom ljetovalištu u Crnoj Gori: Ogromna zmija izvađena iz mora
![Panika na omiljenom ljetovalištu u Crnoj Gori: Ogromna zmija izvađena iz mora](https://storage.radiosarajevo.ba/article/502141/871x540/zmija-sutomore-crna-gora-instagram-26juni23.jpg?v1687806172)
Na Instagram stranici Podgorički vremeplov u u subotu, 24. juna, objavljena je fotografija zmije u mreži za koju se tvrdi da je "izvađena iz mora u Sutomoru, Crna Gora".
Autori stranice upitali su korisnike te društvene mreže da li se na osnovu fotografije može vidjeti koja je vrsta zmije u pitanju.
Jedan od korisnika Instagrama odgovorio je da riječ o ribarici, čiji je latinski naziv Natrix tessellata, dodavši da se radi o "vrsti smuka koji je vjerovatno iz okolnog potoka dospio u more".
![Hanadi Maslo na protestu u Sarajevu: Vlasti moraju reagovati. Razočarana sam slabim odzivom građana](https://storage.radiosarajevo.ba/article/579070/300x185/protesti-sarajevo-femicid-ngrsa-16feb25-11.jpg?v1739711649)
Hanadi Maslo na protestu u Sarajevu: Vlasti moraju reagovati. Razočarana sam slabim odzivom građana
"U Jadranskom i Sredozemnom moru ne žive morske zmije. Morske zmije poseduju jedan od najjačih otrova, ali uprkos tome važe za neagresivne i skoro da nikad nisu ujele plivače, već uglavnom ribare koji ih tokom vađenja mreža nagaze ili slučajno uhvate golom rukom", pisalo je u komentaru.
![Radiosarajevo.ba](https://radiosarajevo.ba/assets/img/rsa-box-logo.png)
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.