Umjesto plaće, dobili kaznu i deportaciju: Bosanac, Albanac i Kosovar radili na crno
![Umjesto plaće, dobili kaznu i deportaciju: Bosanac, Albanac i Kosovar radili na crno](https://storage.radiosarajevo.ba/article/310752/871x540/carina_rad_na_crno_01.jpg?v1535284577)
Utvrđeno je da su "na crno" radili muškarci starosti između 18 i 30 godina koji dolaze iz Bosne Hercegovina, Albanije i s Kosova, a zaposlio ih je podugovarač radova iz Italije.
Carinski službenici pokrenuli su krivični postupak Bosanca, Albanca i Kosovara zbog kršenja Zakona o boravku, saopćila je Carinska uprava Stuttgart.
Sva trojica predata su policijskoj stanici Möhringen, a suočeni su s novčanim kaznama i protjerivanjem iz Njemačke.
Također, pokrenuta je istraga protiv poslodavca zbog ilegalnog zapošljavanja stranih radnika.
![Radiosarajevo.ba](https://radiosarajevo.ba/assets/img/rsa-box-logo.png)
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.