Dijelovi BiH suočeni sa sušom i manjkom vode: Građanima upućen apel za racionalno korištenje

1
Radiosarajevo.ba
Dijelovi BiH suočeni sa sušom i manjkom vode: Građanima upućen apel za racionalno korištenje
Foto: Dž. K. / Radiosarajevo.ba / Arhiv/ Ilustracija

Javno komunalno poduzeće "Bašbunar" Travnik uputilo je apel građanima Travnika i prigradskih naselja da vodu koriste racionalno i odgovorno.

Razlog za takav apel svakako jeste izrazito nepovoljna hidrološka situacija uzrokovanu visokim temperaturama i dugotrajnim sušnim periodom.

Kako se navodi, zbog smanjene izdašnosti izvorišta, trenutačne količine vode nisu dovoljne da zadovolje povećanu potrošnju koja se bilježi posljednjih dana.

Zmajevi ponovo na terenu: Počele pripreme za duel sa SAD-om

Zmajevi ponovo na terenu: Počele pripreme za duel sa SAD-om

Iz JKP "Bašbunar" ističu da intenzivno rade na otklanjanju svih kvarova i problema na javnoj vodovodnoj mreži kako bi se sačuvale raspoložive količine vode i osiguralo što urednije vodosnabdijevanje.

Također, pozivaju građane da izbjegavaju nepotrebnu potrošnju vode i svojim odgovornim ponašanjem doprinesu očuvanju ovog važnog resursa.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije