Dijelovi BiH suočeni sa sušom i manjkom vode: Građanima upućen apel za racionalno korištenje
Javno komunalno poduzeće "Bašbunar" Travnik uputilo je apel građanima Travnika i prigradskih naselja da vodu koriste racionalno i odgovorno.
Razlog za takav apel svakako jeste izrazito nepovoljna hidrološka situacija uzrokovanu visokim temperaturama i dugotrajnim sušnim periodom.
Kako se navodi, zbog smanjene izdašnosti izvorišta, trenutačne količine vode nisu dovoljne da zadovolje povećanu potrošnju koja se bilježi posljednjih dana.
Zmajevi ponovo na terenu: Počele pripreme za duel sa SAD-om
Iz JKP "Bašbunar" ističu da intenzivno rade na otklanjanju svih kvarova i problema na javnoj vodovodnoj mreži kako bi se sačuvale raspoložive količine vode i osiguralo što urednije vodosnabdijevanje.
Također, pozivaju građane da izbjegavaju nepotrebnu potrošnju vode i svojim odgovornim ponašanjem doprinesu očuvanju ovog važnog resursa.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.