Stranka za BiH objavila kandidatske liste za Opće izbore

0
Radiosarajevo.ba
Stranka za BiH objavila kandidatske liste za Opće izbore
Foto: Stranka za BiH / Stranka za BiH

Predsjedništvo Stranke za Bosnu i Hercegovinu (SBiH) na 9. sjednici održanoj 01. 07. 2022. godine utvrdilo je kandidatske liste za Opće izbore koji će biti održani 2. oktobra 2022. godine.

SBiH u propisanom roku, 4. jula, predala je Centralnoj izbornoj komisiji kompletne liste sa imenima kandidata.

Prijavljeno je učešće u pet izbornih jedinica za Parlamentarnu skupštinu BiH i 11 izbornih jedinica za Zastupnički dom Parlamenta FBiH.

Ovaj bh. grad je najpovoljniji u Europi za 'digitalne nomade'

Ovaj bh. grad je najpovoljniji u Europi za 'digitalne nomade'

U manjem bosanskohercegovačkom entitetu RS, SBiH učestvuje na izborima unutar koalicije “Pokret za državu”, zajedno sa još devet stranaka. Na svim ostalim nivoima Stranka za BiH izlazi samostalno, a lista za SBK bit će objavljena naknadno.

Iz SBiH napominju da su liste preliminarne, te da će konačne liste biti objavljenje tek nakon konačne ovjere Centralne izborne komisije BiH.

Uoči oktobarskih izbora: Ko se nalazi na listama SDP-a?

Uoči oktobarskih izbora: Ko se nalazi na listama SDP-a?

U nastavku se nalaze imena svih kandidata Stranke za Bosnu i Hercegovinu za državni Parlament i Zastupnički dom Parlamenta Federacije BiH.

PARLAMENTARNA SKUPŠTINA BIH

Izborna jedinica 513 (KS i BPK)

1. Zlatko Hadžidedić
2. Amira Bajramović
3. Dinko Remić
4. Izeta Jahić
5. Sanel Podrug
6. Emina Alibašić
7. Adnan Ademović

Izborna jedinica 512 ( HNK i ZHK)

1. Samir Kreso
2. Medina Glavović
3. Redžib Boloban
4. Edin Peco
5. Elvisa Masleša

Izborna jedinica 514 ( ZEDO i SBK)

1. Zahida Binakaj
2. Fadil Šolbić
3. Mirsad Hasagić
4. Amra Borić
5. Muris imamović

Izborna jedinica 511 (USK i Kanton 10)

1. Hamdija Lipovača
2. Aida Džehverović
3. Haris Kapidžić
4. Samra Gerzić

Izborna jedinica 515 ( Posavski kanton, TK i Brčko Distrikt)

1. Sead Selimović
2. Anela Ajšić
3. Zijad Nišić
4. Jasmin Fejzić
5. Zehra Osmić
6. Fatima Jukan
7. Damir Đulović
8. Alma Ljaljić
9. Sanela Aleksić
10. Dževad Ahmetović

ZASTUPNIČKI DOM PARLAMENTA F BIH

Izborna jedinica 401 (VELIKA KLADUŠA, CAZIN, BIHAĆ, BOSANSKA KRUPA, BUŽIM, BOSANSKI PETROVAC, SANSKI MOST I KLJUČ)

1. Enes Bajramović
2. Mirsada Ćehajić
3. Muhamed Babić
4. Jasmina Mašinović
5. Majda Čizmić

Izborna jedinica 402 (ODŽAK, DOMALJEVAC – ŠAMAC, ORAŠJE, GRADAČAC, DOBOJ ISTOK, GRAČANICA) I BRČKO DISTRIKT BiH

1. Esed Karić
2. Enesa Lišić
3. Esed Mujačić
4. Amila Kovačević
5. Omer Šuvalić
6. Refija Huseinagić
7. Miralem Mejremić
8. Majazudin Vehabović
9. Erna Džindić
10. Salim Mujić

Izborna jedinica 403 (LUKAVAC, SREBRENIK, TUZLA I ČELIĆ)

1. Admir Čavalić
2. Dijana Glibanović
3. Mirza Šadić
4. Jusuf Hasić
5. Selma Delić
6. Aldin Karić
7. Murveta Sukanović
8. Edis Hodžić
9. Arnela Jašarević
10. Sabahudin Horozović
11. Zarfa Huskić
12. Azra Pirić

SNSD odlučio za koga sve nema mjesta na kandidatskim listama?

SNSD odlučio za koga sve nema mjesta na kandidatskim listama?

Izborna jedinica 404 (TEOČAK, BANOVIĆI, ŽIVINICE, KALESIJA, SAPNA I KLADANJ)

1. Faruz Tulumović
2. Edina Husić
3. Refik Majdančić
4. Adil Omerović
5. Henrijeta Kadić
6. Amra Majdančić
7. Ševad Brzović
8. Sejfo Muharemović
9. Šeherzada Ćosić

Izborna jedinica 405 (DOBOJ JUG, TEŠANJ, MAGLAJ, ŽEPČE, ZAVIDOVIĆI, ZENICA I USORA)

1. Asim Čajlaković
2. Amra Ridžal
3. Smaragda Fejzić
4. Nurdin Sadiković
5. Fatima Ibranović
6. Ermin Talam
7. Muris Kurbegović
8. Kenan Begagić

Izborna jedinica 406 (KAKANJ, VAREŠ, OLOVO, VISOKO I BREZA)

1. Jasmina Knezović
2. Amir Obralija
3. Almedina Delić
4. Memnun Trako
5. Emina Berbić
6. Mehdi Džanko
7. Fakir Ajdinović

Izborna jedinica 407 (HADŽIĆI, ILIDŽA, NOVI GRAD SARAJEVO, TRNOVO (FBIH), PALE (FBIH), FOČA( FBiH) I GORAŽDE

1. Enes Huseinović
2. Edita Šandal
3. Senad Čeljo
4. Elvis Hodžić
5. Edina Gabela
6. Haris Silajdžić
7. Aida Šogolj
8. Ifeta Džuho-Muratagić
9. Mirsad Gazibara
10. Jasmin Ćatić
11. Adisa Herenda

Izborna jedinica 408 (JAJCE, DOBRETIĆI, DONJI VAKUF, TRAVNIK, BUGOJNO, GORNJI VAKUF – USKOPLJE, NOVI TRAVNIK, VITEZ, BUSOVAČA, FOJNICA, KISELJAK I KREŠEVO)

1. Ramiz Meša
2. Indira Kajić
3. Muzafer Maroš
4. Šaban Delić
5. Šejla Delić
6. Senad Džaja
7. Senada Hadžić

Izborna jedinica 409 ( PROZOR / PROZOR-RAMA, JABLANICA, KONJIC, GRAD MOSTAR, IZBORNA PODRUČJA 1,2,3,4,5,6)

1. Safet Omerović
2. Emina Begeta
3. Safet Mešić
4. Muhamed Lapo
5. Ajla Kazazić
6. Adis Memić
7. Anes Dilberović
8. Anela Ljevo

Izborna jedinica 411 (ILIJAŠ, VOGOŠĆA, CENTAR SARAJEVO, STARI GRAD SARAJEVO I NOVO SARAJEVO)

1. Almir Bečarević
2. Karolina Karačić
3. Emir Efendić
4. Daniel Maestro
5. Merisa Jašarević-Samouk
6. Sejad Mršo

Izborna jedinica 412( DRVAR, BOSANSKO GRAHOVO / GRAHOVO, GLAMOČ, LIVNO, KUPRES (FBIH) ITOMISLAVGRAD

1. Nemanja Rodić

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije