Ogroman priliv COVID pacijenata u Opću bolnicu, upućen HITAN apel građanima i vlasti
Jučer i danas naglo se povećao priliv COVID pacijenata u Opću bolnicu Prim. dr. Abdulah Nakaš u Sarajevu.
U ovoj zdravstvenoj ustanovi prijemno trijažna ambulanta je prepuna kao i COVID odjel gdje je počelo smještavanje pacijenata u hodnik.
Iz Opće bolnice upućuju apel građanima da najozbiljnije shvate novonastalu situaciju i da se strogo pridržavaju preporučenih epidemioloških mjera.
Miran vikend: Hitna pomoć Sarajevo do sada nije imala zdravstveno incidentnih slučajeva
Od nadležnih traže da se hitno ispune raniji zahtjevi koje je uputio resornom ministarstvu Krizni štab Opće bolnice vezano za prijem osoblja i nabavku opreme za potrebe četvrtog vala pandemije.
Također, traže da se ispoštuje već postignuti dogovor sa sastanka Kriznog štaba Kantona Sarajevo i čelnih ljudi zdravstvenih ustanova o hitnom otvaranju centralnog prijemno-trijažnog punkta, kako bi medicinsko osoblje moglo pomoći onim pacijentima koji su za bolničko liječenje, a izbjegao bi se nepotreban pritisak na bolnicu.
U Sarajevu su od jučer potvrđena 92 nova slučaja zaraze koronavirusom; Kanton Sarajevo danas bilježi 616 aktivnih slučajeva COVID-19 infekcije.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.