Oglasio se i Milorad Dodik povodom 29. godišnjice genocida u Srebrenici

Predsjednik bh. entiteta RS Milorad Dodik oglasio se na društvenoj mreži X (nekadašnji Twitter) povodom 29. godišnjice genocida u Srebrenici, rekavši da "da ovaj dan treba biti obilježen u miru i dostojanstvu".
Milorad Dodik je pozvao sve građane "da izbjegavaju bilo kakve provokacije i da se ponašaju odgovorno i s poštovanjem".
Njegovu izjavu prenosimo u cijelosti:
"Prije nekoliko dana Srbi su dostojanstveno odali počast srpskim žrtvama u Podrinju. Danas se Bošnjaci sjećaju žrtava svog naroda i odaju im počast. Želim da se obratim ukupnoj javnosti i pozovem sve da ovaj dan bude obilježen u miru i dostojanstvu.

Sarajevo: U akciji FUP-a zaplijenjeno preko 4 kg droge, uhapšena jedna osoba
Kao što sam izrazio žaljenje za stradalim Srbima, iskazujem suosjećanje s porodicama stradalih Bošnjaka. Bez obzira na naše razlike, moramo pokazati poštovanje prema bolu i patnji koja je zadesila mnoge ljude svih nacija i vjera u BiH.

Uživo | Molitva za duše 14 žrtava genocida u Srebrenici: Hiljade ljudi klanjalo dženazu
Pozivam sve građane da dan protekne u atmosferi mira, da izbjegavaju bilo kakve provokacije i da se ponašaju odgovorno i s poštovanjem.
Neka naš odnos prema ovom danu pokaže da smo opredijeljeni za mir, stabilnost i bolju budućnost za sve ljude u Republici Srpskoj i BiH", naglasio je Milorad Dodik u objavi na platformi X.
[twitter]https://x.com/MiloradDodik/status/1811284684111843726[/twitter]
Na portalu Radiosarajevo.ba iz minuta u minutu pratite dešavanja iz Bosne i Hercegovine, ali i reakcije iz cijelog svijeta na linku OVDJE.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.