Murphy i Sattler danas sa predstavnicima vlasti FBiH: Ovo su teme sastanka

7
Radiosarajevo.ba
Murphy i Sattler danas sa predstavnicima vlasti FBiH: Ovo su teme sastanka
Radiosarajevo.ba / Johann Sattler i Michael Murphy

Šef Delegacije Evropske unije u Bosni i Hercegovini i specijalni predstavnik Evropske unije u BiH, ambasador Johann Sattler i ambasador Sjedinjenih Američkih Država u BiH, Michael Murphy danas 20. juna, će se sastati sa predstavnicima vlasti Federacije Bosne i Hercegovine.

"Sastanak ambasadora EU i SAD u BiH sa vlastima Federacije BiH je još jedna prilika kako bi se potvrdila posvećenost EU i SAD evropskom putu BiH. Dodjela kandidatskog statusa u decembru 2022. godine je bila važna prekretnica za Bosnu i Hercegovinu, ali i poticaj za novoizabrane lidere da s novim zamahom provedu reforme potrebne za pristupanje EU. Značajne reforme su nužne kako bi zemlja ispunila svih 14 ključnih prioriteta navedenih u Mišljenju Evropske komisije o zahtjevu BiH za članstvo u EU.

Ambasador Sattler i ambasador Murphy će se prvo sastati sa članovima Vlade Federacije Bosne i Hercegovine na čelu s premijerom Nerminom Nikšićem, a zatim, nakon sastanka i izjava za medije, planiran je politički dijalog sa predstavnicima Vlade FBiH i Parlamenta FBiH tokom kojeg će se govoriti o procesu pristupanja EU, strateškom razvoju zakonodavstva i politike, kao i o programiranju i finansiranju uz podršku EU i SAD.

Podignuta optužnica protiv Darija Ristića, ruskog dobrovoljca iz BiH

Podignuta optužnica protiv Darija Ristića, ruskog dobrovoljca iz BiH

Nakon sastanka medijima će se obratiti Nermin Nikšić, premijer FBiH, Michael Murphy, američki ambasador, i Johann Sattler, šef Delegacije EU-a u BiH".

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (7)

/ Povezano

/ Najnovije