Divna vijest iz Opće bolnice u Sarajevu
![Divna vijest iz Opće bolnice u Sarajevu](https://storage.radiosarajevo.ba/article/441563/871x540/COVID_opca_decembar2021_OB.jpg?v1640590410)
U posljednjih 48 sati u COVID odjel Opće bolnice „ Prim. dr. Abdulah Nakaš“ na hospitalizaciju je primljeno devet pacijenta, a dva su otpuštena sa ovog odjela.
Na bolničkom liječenju u COVID odjelu jutros je 51 pacijent, od kojih je devet na intenzivnoj njezi, pet pacijenata je na respiratoru - invazivnoj i neinvazivnoj mehaničkoj ventilaciji, a četiri dobiva visoku kiseoničku potporu pri disanju.
Proteklog vikenda na hospitalizaciju u Opću bolnicu ukupno su primljena 64 pacijenta, a 71 je otpušten kući.
!["Nije se desilo": Srbijanski mediji ismijavaju Vučića zbog 'bajke o Dodiku'](https://storage.radiosarajevo.ba/article/579085/300x185/vucic_dodik_beograd_15nov.jpg?v1739721586)
"Nije se desilo": Srbijanski mediji ismijavaju Vučića zbog 'bajke o Dodiku'
Urađeno je 2.265 pregleda i pruženo je više od 5.000 usluga.
Pored ostalog, u operacionim salama je urađeno 10 operacija, a na Odjeljenju za ginekologiju i akušerstvo je rođeno pet beba.
Redakcija portala Radiosarajevo.ba čestita sretnim roditeljima.
![Radiosarajevo.ba](https://radiosarajevo.ba/assets/img/rsa-box-logo.png)
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.