Uspjeh karijere: Sjajna Elvedina Muzaferija ostvarila prvu pobjedu u Europa kupu!

10

Elvedina Muzaferija ostvarila je prvu pobjedu u karijeri u Europa kupu.

Naša najbolja skijašica je na drugom današnjem spustu u švicarskoj Crans Montani slavila s vremenom 1:08:12 i stigla do prve pobjede u drugom po snazi skijaškom takmičenju svijeta.

Muzaferija je slavila s 31 stotinkom prednosti nad drugoplasiranom Amerikankom Tricijom Mangan. Treća je s 32 stotinke zaostatka bila Delija Durrer iz Švicarske, dok je Čehinja Ester Ledecki za našom skijašicom zaostajala 33 stotinke.

Podsjetimo, danas su u Crans Montani održane dvije utrke spusta, a u prvoj je Muzaferija zauzela sedmo mjesto.

Prihodi Starbucksa zbog bojkota drastično pali u prvom kvartalu ove godine

Dosadašnji najbolji plasman u karijeri ostvarila je prošle godine kada je također u Crans Montani osvojila drugo mjesto u spustu.

Elvedina Muzaferija osvojila sedmo mjesto u prvom spustu u Crans Montani

Što se tiče Svjetskog kupa, najbolji rezultat Muzaferija je ostvarila nedavno kada je zauzela 14. mjesto na superveleslalomu u italijanskoj Cortini d'Ampezzo.

Muzaferija je s današnjih 100 poena skočila na sedmo mjesto u poretku Europa kupa.