Ponos Bosne i Hercegovine: Elvedina Muzaferija osvojila nove bodove u Svjetskom kupu

0

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija je u petak, 16. februara, osvojila 18. mjesto na spustu u Crans Montani.

Muzaferija je utrku završila sa vremenom 1:20.21, koji su joj donijeli nove bodove, a za prvoplasiranom takmičarkom je zaostala jednu sekundu i 10 stotinki.

Najbolje je vrijeme imala Lara Gut-Behrami iz Švicarske koja je imala vrijeme 1:19.11, a nešto sporije su od nje bile sunarodnjakinju Jasmine Flury (21 stotinka) i Italijanka Cornelia Huetter (1:19.32).

Teška nesreća u BiH: U sudaru automobila i kamiona poginulo dijete

Podsjetimo, Muzaferija je ostvarila historijski rezultat kada je završila na 14. mjestu superveleslaloma u italijanskoj Cortini d'Ampezzo.

Treba istaći da je i prvi put u karijeri pobijedila u Europskom kupu u spustu u Crans Montani. Nju u subotu, 17. februara, očekuje novi spust, a u nedjelju, 18. februara, će učestvovati u superveleslalomu.