Nevjerovatan peh za Zvereva: Na štakama pružio ruku Nadalu, Španac u finalu

1

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale Roland Garrosa nakon što je njegovog današnjeg rivala Alexandera Zvereva zadesio nevjerovatan peh u polufinalnom ogledu.

Nadal je u sjajnom meču vodio 1:0 u setovima nakon što je prvi dio igre dobio 10:8 u taj brejku.

Pri rezultatu 6:6 u gemovima u drugom setu i pred taj brejk, Zverev je pao i izvrnuo zglob prilikom jednog forhenda.

Stručnjak za sigurnost: Intenzivirane su hibridne operacije Rusije protiv BiH!

S terena je izašao u kolicima i vratio se nakon nekoliko minuta na štakama samo da se pozdravi s Nadalom, sucem i publikom.

Tako Nadal ide u svoje 30. Grand Slam finale i lovit će 14. titulu u Parizu.

U finalu čeka boljeg iz duela Marin Čilić Casper Ruud.

Treba na kraju dodati i podatak da su nepuna dva seta između Nadala i Zvereva trajala čak tri sata i sedam minuta i ovo je lako mogao biti jedan od najdužih mečeva u historiji Roland Garrosa.