Melbourne ima novog šampiona: Jannik Sinner osvojio Australian Open

0

Australian open dobio je novog šampiona. Titulu nije odbranio Novak Đoković, ali su Jannik Sinner i Danil Medvedev odigrali neočekivan meč, koji je Italijan dobio rezultatom 3:2 u setovima (3:6, 3;6, 6:4, 6:4, 6:3) nakon što je imao zaostatak 2:0 u setovima.

Sve pohvale išle su na račun Italijana, koji je u polufinalu zaustavio desetostrukog šampiona iz Melbournea Novaka Đokovića.

Italijan u prva dva seta nije ličio na sebe. Da li zbog iscrpljenosti, pritiska koji veliko finale nosi, ostat će misterija.

Nikšić pisao Dodiku i Viškoviću povodom napada u Gacku: "Sankcionišite počinitelje!"

Sinner je loše servirao, pokušavao da natjera rivala da izađe na mrežu, što je Medvedev koristio i polako poveo sa 2:0 u setovima.

A onda ludnica - Italijan osvaja tri seta za redom i dolazi do velikog trijumfa - četvrtog uzastopnog protiv Rusa.

Italijan i Rus odigrali su tako deseti međusobni duel, a uspješniji teniser je Medvedev sa šest pobjeda.

Sve je spremno: Ovako nešto se na Australian Openu nije desilo od 2005. godine

Zanimljivo, Sinner i Medvedev do ovog meča se nikada nisu sastajali na nekom Grend Slam turniru.

Posljednji put kada finale Australian Opena nije uključivalo Novaka Đokovića, Rafaela Nadala ili Rogera Federera bila je 2005. godina.