Sinner demolirao Rubleva i zakazao okršaj s Đokovićem

0

Italijanski teniser Jannik Sinner (ATP 4.) plasirao se u polufinale Australian Opena nakon još jedne sjajne predstave bez izgubljenog seta.

Sinner je u četvrtfinalu rezultatom 3:0 savladao Rusa Andreya Rubleva, 5. igrača svijeta, poslije dva sata i 41 minut igre.

Prvi set Italijan je dobio s 6:4, a dovoljan mu je bio jedan break, koji je napravio u petom gemu.

Šest ljiljana u plavom štitu: Na današnji dan usvojeni zastava i grb Republike Bosne i Hercegovine

Drugi set bio je vrlo izjednačen, vidjeli smo dosta break lopti na obje strane, a na kraju je riješen u tie-breaku.

Iako je gubio 1:5, Sinner je uspio preokrenuti i dobiti tie-break sa 7:5.

Treći set Italijan je dobio s 6:3, a ponovo mu je kao u prvom setu bio dovoljan jedan break.

Sinneru, koji jedini na turniru nije izgubio set, u polufinalu predstoji okršaj s najboljim teniserom svijeta Novakom Đokovićem.