Uživo / Borba za plasman na Europsko prvenstvo u rukometu: Kosovo - BiH 22:25

0
N. Žunić

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos utakmice kvalifikacija za Europsko prvenstvo u rukometu između Kosova i Bosne i Hercegovine.

Ovaj susret je ključan za našu reprezentaciju. Nakon poraza od Slovenije i Crne Gore, u dvomeču s Kosovom se borimo barem za šansu da budemo među četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Ako izgubimo ovaj susret, trebaju nam pobjede u svim ostalim mečevima da bi zadržali teoretsku šansu za plasman dalje. U svakom slučaju, treba vjerovati našim Zmajevima.

Objavljen snimak: Požar na mostu Počitelj, eksplodirao generator za struju

Susret se igra od 20:15, a u našoj grupi još sutra igraju Slovenija i Crna Gora. Osim na našem portalu, utakmicu možete pratiti na kanalu BHRT

FT

POBJEDA! Naša reprezentacija pobijedila je reprezentaciju Kosova 25:22.

60'

MARKO PANIĆ ZA PLUS 3!

59'

Gol Kosova za minus dva, ali sve karte su u rukama reprezentacije Bosne i Hercegovine. Timeout našeg selektora.

58'

BOŠKOVIĆ ZA PLUS TRI! Napokon gol za našu reprezentaciju!

58'

Griješimo u napadu, ali nas dobra odbrana drži u meču. Još tri minute do kraja.

56'

Kosovo na minus dva. Našoj reprezentaciji treba gol, pod hitno!

54'

Opet problemi u napadu, i opet se Kosovo približava. Sad je samo plus tri za našu reprezentaciju

52'

Isključenje za Lončara na našoj strani, pa onda i Ramadanija na strani Kosova. Mi imamo plus pet.

50'

Ulazimo u zadnjih deset minuta sa šest golova razlike. Serija 7:0 i preuzeli smo kontrolu nad duelom

48'

Burić novi gol, a naša reprezentacija forsira grešku Kosova. Puno smo bolje zaigrali. Bošković pogađa za 22:17, a klupa Kosova odmah zove timeout

46'

Bošković zabija za plus tri, a onda kontru ne koristi Memhed Čehajić. Sudije sviraju probijanje

44'

Senjamin Burić za vodstvo naše reprezentacije, pa Ahmetašević brani. Marko Davidović daje još jedan gol, napokon smo malo zaigrali u drugom dijelu.

42'

Vodstvo za Kosovo. Sramotna igra naše reprezentacije u drugom poluvremenu.

40'

Nevjerovatno. Nakon plus sedam, sada je rezultat izjednačen. 16:16.

38'

Nekoncetrisana igra u napadu i Kosovo nam prilazi na samo jedan gol razlike. Naši Zmajevi se moraju trgnuti

36'

Napad neefikasan, a odbrana nam ne igra kao u prvom poluvremenu. Veliki problemi za BiH. Ipak, Milan Vukšić zabija za plus tri.

34'

Naša reprezentacija koristi svoj prvi sedmerac, a nakon odbrane Ahmetaševića svira se i prvi sedmerac za Kosovo. Reprezentativci ove reprezentacije ga koriste i rezultat je 15:12

31'

Počinje drugo poluvrijeme, idemo Zmajevi!

HT

Evo u poluvremenu zabavna činjenica o reprezentaciji najmlađe reprezentacije u Europi

30'

Poluvrijeme je. Naša reprezentacija vodi rezultatom 14:10, a izdvajaju se Mirko Herceg i Marko Panić s po tri gola. S druge strane, braća Tahirukaj, Drenit i Drilon, imaju također po tri gola. Treba spomenuti i Admira Ahmetaševića koji ima nevjerovatnih sedam odbrana

28'

Nevjerovatno! Kosovo ima kontru iako imaju igrača manje, ali ne iskorištava je. BiH ima velikih problema s realizacijom, ali Amir Muhović ipak zabija gol za 14:9. Ipak, uspjevaju zabiti za 14:10 u narednom napadu.

27'

Kosovo smanjuje na pet golova razlike, a BiH ne koristi svoj napad. Odbrana golmana Kosova.

25

Kosovo napokon zabija gol, ali Burić odmah vraća. Kosovo opet spušta na pet golova razlike, rezultat je 13:7 za Bosnu i Hercegovinu

22'

Dva timeouta je iskoristila klupa Kosova. Bosna i Hercegovina vodi 12:5 i dominira utakmicom, posebno svojom odbranom. Ističu se Mirko Herceg, Marko Panić i na našem golu fantastični Ahmetašević

20'

Nakon dvije kontre, naša reprezentacija preuzima kontrolu nad utakmicom. 11:5 je i ovo je ogromna prednost za BiH!

19'

Na pogon fantastičnog Admira Ahmetaševića (četiri odbrane) i Marka Panića, vodimo četiri gola razlike

17'

Opet tri razlike za našu reprezentaciju. Iako smo u velikim problemima s isključenjima, imamo sigurno vodstvo. Reaguje klupa Kosova s timeoutom

15'

Kosovo koristi što igramo sa šest igrača u napadu, te nemamo golmana. Pogađaju za 6:4, a Herceg je isključen. Opet imamo igrača manje. Ipak, Mladen Bošković zabija za 7:4 iako imamo igrača manje.

13'

Marko Panić zabija u zadnjim sekundama napada, pa dobija dvije minute kazne. Opet smo s igračem manje

12'

Mirko Herceg opet za našu reprezentaciju, a onda serija promašaja s obje strane. Vodimo 5:3

10'

Mirko Herceg pogađa za 4:2, ali reprezentacija Kosova vraća na samo gol prednosti u narednom napadu.

7'

Pogađamo s igračem manje! Marko Panić u zadnjim sekundama napada za 3:1, ali Kosovo uzvraća. 3:2 je rezultat.

6'

Senjamin Burić zaradio isključenje, zasad se ističe naš golman Ahmetašević s tri odbrane. Kosovo zabija prvi pogodak.

4'

Admir Ahmetašević s dvije odbrane vrlo dobar, a za 2:0 pogađa naš Senjamin Burić

2'

Prvi gol na utakmici za BiH postiže Mladen Bošković, 1:0 za našu reprezentaciju. Treba spomenuti i po jednu odbranu oba golmana.

0'

Susret počinje, naprijed Zmajevi!

-5'

Sudije za današnji meč su Yann Carmaux i Julien Mursch iz Francuske, a delegat je Ioannis Meimaridis iz Grčke.

-9'

Podsjetimo, reprezentacija BiH je izgubila prva dva meča u ovoj grupi. Prvo su bolji od nas bili reprezentativci Slovenije 28-20, a onda i Crne Gore 36-25. Reprezentativci Kosova su izgubili od istih protivnika, ali uz malo bolju gol razliku, zbog poraza od samo pet golova razlike protiv Slovenije.