Uživo iz Njemačke s Europskog prvenstva u rukometu: BiH - Gruzija 19:22, FT

3

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos utakmice posljednjeg kola grupne faze Europskog prvenstva u rukometu između Bosne i Hercegovine i Gruzije.

S obzirom da su nakon teškog poraza od Nizozemske ostali bez šansi za plasman dalje, Zmajevi će se probati dostojno oprostiti od turnira i ujedno upisati historijsku pobjedu na europskim prvenstvima.

Meč počinje u 18:00 sati.

U nesreći kod Dervente smrtno stradao dječak iz FK Tekstilac: Išao na utakmicu voljenog kluba

FT

Kraj utakmice. Izgubili smo 19:22. Opraštamo se od Europskog prvenstva s tri poraza.

58'

Peti gol Dikhaminjije za 19:21.

55'

Hadžić nas trećim golom dovodi na minus jedan. 19:20.

55'

Idu Gruzijci opet na plus dva.

53'

Panić je poravnao, ali su Gruzijci odmah zabili za 18:19.

50'

Đurđević je smanjo na 17:18, nakon što su prethodno Gruzijci prvi put došli na dva gola prednosti.

49'

Novo vodstvo za Gruziju

48'

16:16. Hadžić je bio strijelac. Njegov drugi gol danas.

47'

Tskhovrebadze postiže peti gol i donosi novo vodstvo Gruziji. 15:16.

44'

Muhović za 15:15. Sada se igra gol za gol.

44'

Ponovo vode Gruzijci. 14:15.

42'

Đurđević je pogodio za 14:14.

40'

Preokret Gruzije. Dikhaminjia je pogodio za 13:14.

40'

Poravnali su Gruzijci. Kbilashvili je pogodio za 13:13.

39'

Đurđević na drugoj strani nije pogodio.

39'

Prilaze Gruzijci na minus jedan. Arsenashvili na 3/3.

38'

Panić nije bio precizan.

37'

Dobijaju i Gruzijci isključenje. Na hlađenje ide Gavashelishvili.

36'

Tskhovrebadze je postigao svoj treći gol za 13:11.

36'

Terzić je isključen na dvije minute.

36'

Davidović za 13:10. I on postiže svoj prvi gol.

35'

Pogađaju Gruzijici za 12:10. Drugi gol Arsenashvilija.

34'

Đurđević za 12:9. Idemo na plus tri.

33'

Nedim Hadžić postiže svoj prvi gol danas za plus dva (11:9).

32'

Herceg je promašio, a potom i Mehmedćehajić.

31'

Panić nam iz sedmerca donosi novo vodstvo. Njegov šesti gol danas.

31'

Počelo je drugo poluvrijeme!

HT

Primili smo gol u posljednjoj sekundi i na odmor idemo pri rezultatu 9:9.

Zaista šteta, jer smo u jednom trenutku imali šest golova prednosti (8:2).

28'

Novi promašaj Hercega. Ovo je sada zabrinjavajuće.

27'

Promašaj Hercega. Ne ide nam sada šut.

26'

Promašio je Panić, ali je Perić u nastavku ukrao loptu.

26'

Prilaze Grujici na minus jedan. Kbilashvili je pogodio za 9:8.

24'

Faljić je isključen i ovaj meč je završen za njega. Veliki problemi za naš tim.

23'

Evo konačno gola i za naš tim. Panić prekida seriju Gruzije i zabija za 9:7. Naš daleko najbolji pojedinac danas.

22'

Rustamov je pogodio za 8:7. Gruzijci postižu peti gol zaredom i prilaze nam na minus jedan.

21'

Stižu nas Gruzijci. Dikhaminjia je pogodio za 8:6.

20'

Panić sada nije bio precizan.

20'

Serija Gruzije. 8:5.

19'

Sada ni Muhović nije bio precizan. Stalo nas je u napadu.

18'

Kaznili su nas sad Gruzijci i smanjili na 8:4. Pogodio je Arsenashvili.

18'

Herceg nije bio precizan na drugoj strani.

17'

Smanjio je Tskhovrebadze na 8:3.

17'

Dino Hamidović dobija dvije minute.

17'

Panić četvrti put večeras. 8:2 za naš tim.

14'

Pogađa sada i Faljić. 7:2 za naš tim. Razbijamo Gruzijce u ovim trenucima.

14'

Novi gol raspucanog Panića. Vodimo 6:2.

10'

Sjajan početak utakmice za naš tim. Možemo biti zadovoljni igrom.

10'

Panić sa sedam metara za 5:2!

9'

Novi pogodak Hercega. Vraćamo dva gola prednosti.

9'

Dikhaminjia smanjuje na 3:2. Sada se otvorila utakmica.

8'

GOOOL! Mirko Herceg zabija za 3:1.

7'

Ajdin Faljić je pogodio za 2:0, a zatim su Gruzijci smanjili preko Orjonikidzea.

7'

Prošlo je sedam minuta igre, a i dalje nismo primili gol.

5'

Ponovo nismo uspjeli realizovati napad. Sada Luka Perić nije pogodio.

3'

Sada je Panić bio neprecizan. Šteta! No i dalje imamo vodstvo.

2'

Harun Hodžić je odbranio sedmerac!

1'

Poveli smo na startu meča golom Marka Panića.

1'

Počeo je meč. Sretno Zmajevi!

17:58

Igrači su izašli na parket, nakon čega je uslijedilo intoniranje nacionalnih himni. Jedna si jedina odjekuje polupraznom SAP Arenom.

17:57

Ovo su sastavi igrača koji konkurišu za večerašnji duel:

BiH: Ahmetašević, Hodžić, Herceg, Mehmedćehajić, Panić, Terzić, Faljić, Perić, Knežević, Hadžić, Hamidović, Mandić, Davidović, Majstorović, Đurđević i Muhović.

Gruzija: Cicanidze, Nikabadze, Lapijašvili, Rustamov, Arešidze, Kbilašvili, Covrebadze, Ojronikidze, Gogoladze, Arsenašvili, Darsania, Gogava, Abramišvili, Gavašelišvili, Dikaminija i Simonija.

17:55

S obzirom da su obje reprezentacije izgubile šanse za prolaz dalje, interesovanje za utakmicu je vrlo malo.

Tribine SAP Arene su prazne i sablasne.

17:50

Kao i BiH, i Gruzija je u prva dva kola upisala dva poraza.

Prvo su Gruzijci izgubili od Nizozemske rezultatom 29:34, dok su u drugom meču deklasirani od Švedske s 26:42.

17:45

Zmajevi su u prva dva kola pretrpjeli dva poraza i time ostali bez šansi za prolaz dalje.

Na startu su izgubili od aktuelnog prvaka Švedske s 20:29, a onda su s 20:36 deklasirani od Nizozemske.

17:40

Šokantna vijest stigla je pred samu utakmicu, jer je selektor Irfan Smajlagić odlučio 'prekrižiti' prvog golmana i najveću zvijezdu naše selekcije Benjamina Burića.