Sjajno finale u Kelnu: Magdeburg po četvrti put rukometni prvak Evrope

0

Rukometaši njemačkog Magdeburga u finalu EHF Lige prvaka savladali su Kielce sa 30:29 nakon produžetaka i tako osvojili naslov prvaka.

Poljski prvak je nakon prvog poluvremena imao blagu prednost od 13:15, da bi njemački tim u drugom poluvremenu stizao prednost i na pet minuta do kraja utakmice potpuno preokrenuo.

Međutim rukometaši Kielca su uspjeli vratiti prednost na minut prije kraja, ali su u posljednjem napadu igrači Magdeburga pogodili za 26:26 i utakmica je otišla u produžetke.

Pčelari iz BiH u borbi za opstanak: Nesreća na pruzi prijeti kolapsom medne proizvodnje

Njemački Magdebrug je nakon produžetaka slavio sa 30:29 i tako osvojio svoj četvrti naslov prvaka Evrope.

Magdeburg su do pobjede vodili Kay Smits sa osam golova i Michael Damgaard Nielsen sa šest golova, dok su se kod Kielce istakli Aleks Dušanbajev sa osam golova i Arkadiusz Moryto i Dylan Nahi sa po pet golova, piše SC Sport.