"Razara odbranu Njemačke": Rukometni heroj BiH Nikola Prce oduševio Evropu

2

Nikola Prce je još jednom oduševio ljubitelje rukometa u BiH. Iako je nedavno ušao u petu deceniju, fantastični Čapljinac je ponovo ostavio srce na terenu u prvoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022.

Predvodeći reprezentaciju BiH, Prce je postigao osam golova u Dusseldorfu protiv Njemačke. Zmajevi su poraženi 21:25, ali su pružili sjajan otpor domaćinu obzirom na činjenicu da je selektor Šuman mogao računati samo na 10 igrača i golmana Burića.

Posebno nadahnut Prce je bio u prvom poluvremenu u kojem je postigao 6 golova i bio najzaslužniji što je reprezentacija BiH otišla na odmor s četiri gola prednosti (13:9).

Sjajnu partiju bh. igrača prokomentirao je i EHF (Evropska rukomentna federacija), pa je na Twitteru objavljeno jedan od golova Prcea uz poruku:

"Nikola Prce razara odbranu Njemačke. Postigao je šest golova u prvih 30 minuta", napisali su iz EHF-a.