Pariz 2024 | Rukometaši Slovenije u balkanskom derbiju nadigrali Hrvatsku

1

U balkanskom derbiju rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu, Slovenija je slavila protiv Hrvatske s 31:29 (13:13).

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu, povela s 5:1 nakon 11 minuta, te držala četiri gola prednosti do 9:5, ali je nakon ulaska Urbana Lesjaka na gol, Slovenija uhvatila rezultatski priključak.

Ključnim se pokazalo razdoblje od 44. do 50. minute kada je Slovenija serijom 5:0 stigla do prednosti 25:21.

Igra mačke i miša: Đoković u teniskom klasiku razbio Nadala

Hrvatska je smanjila na 25:23, a kod tog rezultata Mario Šoštarić nije iskoristio zicer za smanjenje na 25:24 sedam minuta prije kraja i tu je propala posljednja prilika za povratak u dvoboj.

Sloveniju su do pobjede predvodili Blaž Janc i Aleks Vlah s po osam pogodaka.

Kod Hrvatske su se istakli Mario Šoštarić, Zvonimir Srna i Ivan Martinović s po pet golova.

Nakon dva kola u grupi A i Hrvatska i Slovenija imaju po dva boda.

Hrvatska će u 3. kolu u srijedu od 11 sati igrati protiv Njemačke koja nakon prva dva kola ima maksimalna četiri boda.

"Kaubojima" će za prolazak trebati barem jedna pobjeda protiv Njemačke, Švedske ili Španije.