Nezapamćen slučaj u Aranđelovcu: Rukometna ekipa primila samo gol za 30 minuta

2

U 15. kolu ARKUS lige Srbije za rukometaše meč za pamćenje odigrali su Šamot 65 i Rudar Kostolac.

Ova dva tima u ponedjeljak, 13. februara, su našla svoje mjesto u historijskim knjigama rukometa.

Ne zbog neke posebne rukometne igre, već najviše zbog učinka u drugom dijelu susreta.

Građani, oprez: Upaljen narandžasti meteoalarm za dijelove BiH

Usvaja se pravilo koje će značajno promijeniti rukomet

Poluvrijeme je završeno 8:12 za goste. U prvi momenat ništa čudno, rezultat koji često viđamo nakon pola sata rukometne igre. Ali, u nastavku domaća ekipa počinje da igra nevjerovatno u fazi odbrane.

Rudar Kostolac je u drugom poluvremenu postigao samo jedan pogodak i to iz sedmerca!

Cijelo drugo poluvrijeme nisu postigli nijedan pogodak iz igre što je do sada nezabilježeno u svijetu rukometa.

Ni domaća ekipa nije bila pretjerano efikasna, postigli su deset golova u drugom poluvremenu, ali je  kraju meča trijumfovao je Šamot rezultatom 18:13.