Veliki trijumf: Danska treći put zaredom prvak svijeta u rukometu

0

Danska je postala prva reprezentacija koja je tri puta zaredom osvojila titulu prvaka svijeta.

Skandinavska selekcija je večeras u Štokholmu savladala Francusku u finalu SP i odbranila naslov.

Danci odlično otvaraju meč i nakon prvih 15 minuta kreiraju ubjedljivo vodstvo od 12:7. Međutim, Francuzi odbijaju potpisati kapitulaciju i tope distancu, a na poluvrijeme su ekipe otišle kod rezultata 16:15.

Teška nesreća na M-17: Poginula žena, saobraćaj obustavljen u potpunosti

Danas finale Svjetskog prvenstva: Ko će na krov svijeta - Danska ili Francuska

Odmah na početku drugog dijela Trikolori su izjednačili (16:16), ali do preokreta nisu uspjeli doći. Danska ponovo preuzima konce meča u svoje ruke, a pogotkom Hansena iz sedmerca odvojila se na tri gola razlike (21:18). Kada je Pytlick pogodio za 32:29 na dvije minute prije kraja, postalo je jasno da će reprezentacija sa sjevera Evrope slaviti veliki trijumf… Na koncu je meč okončan rezultatom 34:29.

Lauge (deset golova) i Pytlick (devet) su bili najbolji strijelci kod Danske, Nedim Remili (šest) je bio najefikasniji u Francuskoj.

Do kraja susreta francuski tim je u nekoliko navrata uspio smanjiti na jedan gol razlike, ali više od toga nije mogao napraviti, piše SCsport.