Francuska je novi prvak Europe u rukometu: 'Trikolori' poslije neviđene drame srušili Dansku

0

Finale Europskog prvenstva u rukometu donijelo je neviđenu dramu, koja je na kraju poslije produžetaka pripala rukometašima Francuske.

Aktuelni olimpijski šampioni savladali su svjetske prvake Dance rezultatom 33:31 u meču koji je donio mnogo uzbuđenja.

U prvom poluvremenu gledali smo veliku borbu s obje strane, a na odmor se otišlo pri rezultatu 14:14.

UK će glasati za rezoluciju o genocidu u Srebrenici: "Prozvat ćemo one koji se tome protive"

Danci su se početkom drugog dijela odmah odvojili, a prednost su uspjeli držati do posljednjih pet minuta. Francuska je potom uspjela okrenuti rezultat, te je uslijedila prava drama u posljednjim minutama. Igralo se gol za gol, a na kraju je meč završen rezultatom 27:27 i otišlo se u produžetke.

Drama je nastavljena i u produžecima, gdje je nakon prvih pet minuta također bilo neriješeno.

Ipak, Francuzi su na iznenađenje mnogih uspjeli prelomiti meč u svoju korist i stići do četvrte europske titule.

Do trijumfa ih je predvodio sjajni Ludovic Fabregas s osam golova, Nedim Remili je dodao pet, a Dylan Nahi četiri gola.

Samir Bellahcene imao je devet odbrana.

Prvo ime kod Danske bio je Mikkel Hansen s devet pogodaka, dok je Mathias Gidsel dodao osam.

Emil Nielsen je imao čak 15 odbrana, no to nije bilo dovoljno njegovoj selekciji.