Euro 2024: Zmajevi 'ostali bez krila' protiv europskog prvaka

2
R. R.

Rukometaši Bosne i Hercegovine poraženi su od selekcije Švedske (29:20) u svojoj prvoj utakmici grupe E Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Bh. rukometaši su sjajno otvorili meč u SAP areni, te su parirali Šveđanima koji su na početku djelovali zbunjeno.

U prvih 10 minuta nije bilo mnogo golova, pa je rezultat glasio 3:2 u korist Šveđana.

Oglasio se Emir Suljagić nakon govora Davida Camerona

Ubrzo nakon 12 minute krenuo je i pad u igri Zmajeva, a Šveđani su to sjajno koristili. Golman europskog prvaka Palicka je upisao sjajne odbrane.

Najzasužniji za vodstvo Skandinavaca je Wanne koji je postigao četiri gola u prvom dijelu.

Susret BiH i Švedske

Nakon grešaka i promašenog jedanaesterca prednost je bila sve veća, a Šveđani su na odmor otišli sa sedam golova prednosti (14:7).

U drugo poluvrijeme Zmajevi su ušli sjajno i napravili seriju od 3:0, ali Šveđani nisu dozvolili iznenađenje.

Treba istaći da je BiH dobro stajala rezultatski gotovo do samog kraja meča.

Ipak, igra Zmajeva se raspala u zadnjih pet minuta susreta i Švedska je slavila prvu pobjedu o ovom izdanju Europskog prvenstva (29:20).