Drama u prvom polufinalu EP: Francuzi spasili izgubljeno, pa na produžetke izbacili Švedsku

0

Francuska je prvi finalist rukometnog Europskog prenstva, koje se održava u Njemačkoj.

Olimpijski prvaci su u polufinalu poslije produžetaka i velike drame nadigrali aktuelnog europskog prvaka Švedsku rezultatom 34:30.

Nakon nešto boljeg starta Šveđana, Francuzi su preuzeli inicijativu, te dominantnom igrom na odmor otišli sa šest golova prednosti (17:11).

Prije 32 godine osujećen napad JNA na Predsjedništvo i Skupštinu BiH

Ta prednost se vrlo brzo istopila u nastavku, te je Švedska uspjela doći do poravnanja, a potom i okrenuti rezultat. Imali su Šveđani dva gola razlike minut prije kraja, ali su se Francuzi nekim čudom uspjeli vratiti i izboriti produžetak nestvarnim golom Elohima Prandija u posljednjoj sekundi (27:27).

Dodatnih deset minuta proteklo je u potpunoj dominaciji Francuza, koji su na kraju došli do pobjede.

Prvo ime kod Francuske bio je Hugo Descat s osam golova, dok je Dika Mem dodao šest. Samir Bellahcene je je pritom odbranio devet šuteva.

Najefikasniji kod Šveđana bio je Felix Claar s devet pogodaka, dok su Hampus Wanne i Max Darj postigli po pet. Šveđanima nije pomoglo ni 15 odbrana sjajnog Andreasa Palicke.

Francuska će u finalu igrati s boljim iz večerašnjeg duela između Danske i Njemačke.