Velibor Pudar na originalan način proslavio pobjedu: 'Ja se zovem Lana, u Bosni me zovu - zlato'

3

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (17) osvojila je zlato u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu.

Lana Pudar je u finalu koje je održano u utorak, 5. septembra, zauzela prvo mjesto sa vremenom 2:07.20.

Drugo mjesto osvojila je Bella Grant iz Australije (2:08.97), dok je treća bila Paola Borrelli iz Italije (2:10.89).

"Da svi budemo jedno": Nacionalni molitveni doručak u Parlamentu BiH, jedan od domaćina Magazinović

Fenomenalna Lana Pudar je prije dva mjeseca osvojila tri zlatne medalje na europskom juniorskom prvenstvu i to na 50, 100 i 200 metara delfin.

Krajem jula osvojila je fantastično četvrto mjesto na Svjetskom seniorskom prvenstvu u disciplini 200 metara delfin.

Inače, Lana će na ovom svjetskom prvenstvu nastupiti u još dvije discipline. Sjajna Mostarka plivat će u disciplinama 50 i 100 metara delfin.

Lana Pudar

Nakon njene pobjede u Izraelu, na društvenoj mreži Facebook oglasio se Velibor Pudar, proslavljeni golman Veleža koji sada radi u GOŠK-u iz Gabele kao trener.

Konačno! U ponedjeljak potpisivanje ugovora o gradnji bazena u Mostaru!

Emotivna objava Velibora Pudara

Vela, kako ga od milja zovu prijatelji, srca Bosanaca je osvojio kada je rekao da je "njegova kćerka Lana Pudar rođena u Bosni i da će plivati samo za Bosnu i Hercegovinu."

On je kratko napisao: "Juniorska svjetska prvakinja... Ponos BiH" te dodao fotografiju svoje kćerke Lane na kojoj je nekoliko emotikona srca uz rečenicu: 'Ja se zovem Lana a u Bosni me zovu zlato', što je izazvalo na stotine reakcija njegovih pratitelja.