Tri sestre Sipović osvojile tri medalje na Svjetskoj karate ligi mladih u Veneciji

0

Svjetska liga mladih u karateu održana je u Veneciji, a takmičarka Karate kluba Ippon Sarajevo i reprezentativka BiH, Ajla Sipović, osvojila je srebrnu medalju u kategoriji juniorki do 66 kilograma.

U izuzetno jakoj konkurenciji, koja je brojala 96 takmičarki u kategoriji, Ajla je nakon slobodnog prvog kola pobijedila predstavnice Češke 2:1, Italije 2:0, Egipta 2:0, Alžira 2:0 i Njemačke 5:1.

Na Karate 1Youth League u Veneciji nastupa više od 4000 takmičara iz 81 države svijeta sa pet kontinenata, što predstavlja apsolutni rekord u svim disciplinama Karate 1-Youth League, jer nikada do sada turnir ove vrste nije privukao tako veliki broj takmičara.

Suljagić: "Dobijamo poruke prijetnji, negiranja žrtava, provokacija i slavljenja raznih zločinaca"

Takokođer, Ajline sestre Nejra mlađa seniorka – 55 kilograma i Emina Sipović – 61 kilogram osvojile su srebrene medalje na Svjetskoj ligi u Veneciji. Vodio ih je trener i otac Zijad Sipović.

Ovim su završene posljednje kvalifikacije za predstojeće Evropsko prvenstvo u Gruziji na koje su se tri sestre Sipović uspješno kvalifikovale.