Sve do medalje: Pogledajte fantastično plivanje Lane Pudar u finalu Svjetskog prvenstva u Dohi

0

Najbolja bosanskohercegovačka sportašica Lana Pudar je upisala još jedan vrhunski rezultat u svijetu plivanja.

Bh. Sirena je osvojila treće mjesto u finalu Svjetskog prvenstva u Dohi i to u disciplini 200 metara delfin.

Lana je sve vrijeme bila na četvrtom mjestu i onda je pojačala ritam - i došla do trećeg mjesta i bronzane medalje.

Lagumdžija održao snažan govor: Vlasti RS koriste metode ratnih zločinaca za rušenje institucija BiH

Počela je trku slično kao i ostale plivačice, i na prvom okretu na 50 metara zauzela je šesto mjesto, s razlikom od samo 0.61 sekundi. Na drugom okretu, na 100 metara, stigla je da se okrene kao četvrta, zaostajući 0.64 sekunde za Britankom Stephens.

Na trećem okretu, Lana je bila četvrta. Pratila je vodeći trojac Stephens, Bach i Klikner, posebno se borila s Amerikankom Klinker, nekoliko puta su se smjenjivale na trećem mjestu, ali na kraju je ipak uspjela osvojiti bronzu.

Lana Pudar je s nastupom na 200 metara delfin završila učešće na Svjetskom prvenstvu u Dohi.

Naša Sirena na ovom SP-u trebala je nastupit i na 100 metara delfin, ali je odustala od nastupa zbog povrede ramena, koju je u međuvremenu sanirala.

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je bronzanu medalju u finalnoj utrci discipline 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u Dohi (Katar). #bhrt #lanapudar #doha #plivanje #swimming Lana Pudar Lana Pudar Olimpijski komitet Bosne i Hercegovine