Prva izjava Lane Pudar nakon što je Bosni i Hercegovini donijela još jednu medalju

0

Raduj se Bosno - Lana Pudar je osvojila treće mjesto u utrci na 200 metara delfin, na Svjetskom kupu koje se održava u Berlinu.

Naša Bosanka je u finalu nastupila u stazi broj tri i osvojila treće mjesto u vremenu 2:08,90.

Od početka do kraja utrke, Lana je na 50 metara bila druga, a sve ostale dionice na 100, 150 i 200 metara - treća. Na kraju je kao treća i završila utrku

Objavljen izvještaj: Milorad Dodik je najveći negator genocida. Znate li ko je još na ovoj listi?

Slavila je Kineskinja Yufei Zhang s vremenom 2:07,11, dok je drugo mjesto zauzela Dankinja Helena Rosendhal Bach (2:08,74).

Nakon velikog uspjeha Lana se oglasila:

Vrlo dobar start sezona nakon sjajnih nastupa na Svjetskom juniorskom prvenstvu (u Izraelu osvojila dva zlata i jedno srebro op.a.). Nisam imala previše odmora i sretna sam što sam nastavila sa sjajnim utrkama. Veoma sam sretna”, kazala je Lana Pudar.

Svjetski kup u Berlinu počeo je u petak, 6. oktobra, a održava se do 8. oktobra.

Bravo, bravo: Lana Pudar osvojila bronzanu medalju u Berlinu

Naredni nastup Lana će imati već u subotu, 7. oktobra, u 10.25 sati, u utrci na 50 metara delfin.

Nedjelja, 8. oktobar, je planirana za borbu na 100 metara delfin.