Pariz 2024 | Spektakl u finalu vaterpolo turnira: Srbija bolja od Hrvatske i kući nosi zlato

5

Muška vaterpolska reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, u finalnom susretu igranom u La Defense Areni nadigrala je Hrvatsku sa 13:11 (5-1, 3-3, 3-3, 2-3).

Jerko Marinić Kragić je s tri gola bio najefikasniji kod Hrvatske, dok je Miloš Ćuk s tri gola predvodio Srbiju.

Koban po Hrvatsku bio je loš odbrambeni ulazak u utakmicu, u prvoj četvrtini Srbija je iskoristila sve četiri situacije s igračem više u bazenu i povela sa 5-2.

Strašna nesreća u Hrvatskoj: Rampa trajekta priklještila tri osobe, ima poginulih

Srbija je uspjela iskoristiti svih sedam prvih situacija s igračem više te tako konstantno držala prednost od tri do četiri gola razlike.

Početkom četvrte četvrtine Hrvatska je smanjila na dva gola zaostatka te imala nekoliko napada za dodatno približavanje, ali ih nije iskoristila.

Konačan rezultat od 13:11 je realan odnos snaga u bazenu i Srbija je zasluženo odbranila zlato.