Livanjska taekwondašica osvojila zlatnu medalju u Innsbrucku

Fena
Facebook / Sara Tičinović

Na međunarodnom taekwondo turniru "Austria Open 2018." koji se održava ovog vikenda u Innsbrucku, livanjska taekwondašica Sara Tičinović osvojila je zlatnu medalju.

Na ovom međunarodnom turniru G1 klase organiziranom za sve uzrasne kategorije nastupilo je 905 takmičara iz 54 zemlje.

Sara Tičinović osvojila je zlato nakon što je pobijedila tri Nijemce i jednu hrvatsku predstavnicu.

Sara je, uz Petru Ždero, koja je također nastupila u Innsbrucku, članica livanjskog taekwondo kluba "Magone".

Inače ovo je bio kontrolni turnir dvjema takmičarkama iz Livna koje krajem godine čeka nastup na Europskom kadetskom prvenstvu gdje će predstavljati Bosnu i Hercegovinu.